Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 04.12.2010 20:38:41 

Obohacujeme‚ skrášľujeme životy žien ..


Modeláž gélových nechtov a nail art

Pôvab RÚK

Autor: Anna Bočková, Rubrika: Trendy

Netreba zrejme pripomínať, že ruky sú vizitkou dámy. Nie každej z nás však príroda dopriala mať krásne a zdravé nechty. Čo tak trošku im dopomôcť? Umelé nechty vyzerajú prirodzene, navyše sú pevné, lesklé a môžete nimi umývať hoci aj riad.

Viaceré dámy sa obávajú umelých nechtov. Sú vôbec nositeľné? Nie sú príliš dlhé? Nepoškodia prirodzený necht? Sú to zvyčajne zbytočné obavy. Kvalitne zhotovené umelé nechty sú pýchou každej ženy a pomáhajú spevniť a ozdraviť jemné a lámavé prirodzené nechty. Na výber sú rôzne typy rozličnej kvality. „Gélové nechty sú šetrnejšie ako akrylové, pretože obsahujú menšie percento akrylovej zložky. Navyše, gél sa používa aj na spevnenie prirodzených nechtov, najmä vtedy, ak sa štiepia. Živicové nechty sa síce objavili ako prvé, ale u nás sa už takmer vôbec nepoužívajú,“ vysvetľuje nechtová dizajnérka Silvia Morgensteinová, ktorá uprednostňuje gélové nechty aj preto, že sú pevnejšie, tenšie a vyzerajú prirodzenejšie. Gélový necht rastie spolu s prirodzeným a zároveň sa spevňuje. Pri aplikácii umelých nechtov je však najdôležitejšie dodržiavať dezinfekciu, aby sme predišli šíreniu rôznych nechtových ochorení. „Pri nekvalitne urobených nechtoch sa pod ne dostane voda alebo rôzne nečistoty. Začnú sa tvoriť zelenožlté škvrny a to je signál počiatočnej mikózy. Aby sme tomu predišli, je potrebné dbať na dezinfekciu a za kvalitné nechty si radšej priplatiť,“ pripomína nechtová dizajnérka.

PRE KOHO SÚ VHODNÉ?

Umelé nechty majú viacero výhod. Môžete nimi robiť prakticky čokoľvek, lesknú sa a lak na nich dlho vydrží. Záleží však aj od toho, či si dáte trvanlivé zdobenie alebo len dočasné. Kvalitne aplikované gélové nechty vydržia aj pol roka pri pravidelnom dopĺňaní. Gél odrastá spolu s nechtom a preto sa musí po piatich týždňoch doplniť. Ešte pred aplikáciou však musí manikérka zistiť, či nie sú prirodzené nechty poškodené. Ak sa necht láme, štiepi či nedokáže dorastať, odporúčajú sa gélové nechty. Ak však odborník zistí známky mikózy alebo iného nechtového ochorenia, umelé nechty neodporučí. Najskôr sa musia tie prirodzené preliečiť a zregenerovať. 

MODELOVANIE NECHTOV

Pri aplikácii gélových nechtov musia byť prirodzené nechty čo najkratšie, aby sa mohol nasadiť vhodný typ umelého nechtu so správnou šírkou a dĺžkou. Dizajnérka prízvukuje, že nie je vhodné dávať na široké nechtové lôžko úzky umelý necht, pretože sa môžu bočné línie po čase odlupovať a dostanú sa pod necht nečistoty, ktoré sú zdrojom ochorení. Umelé nechty musia lemovať prirodzenú líniu a pri lepení sa nesmie pod nimi spraviť vzduchová bublina. Nechty sa skracujú aj pri domácej manikúre klieštikmi, pretože strihanie nožnicami môže byť príčinou vrstvenia nechtu na špičke. Nechtom škodí aj kovový pilník, vhodnejšie je používať papierový alebo minerálny. Po nanesení gélu sa umelý necht spevňuje pod UV lampou. „Ak má niekto jemné a lámavé nechty, citlivosť je zvýšená a preto žiarenie z lampy môže aj štípať. Zatiaľ sa však nevymyslel prístroj, ktorý by mal zabudované automatické chladenie,“ dodáva nechtová dizajnérka.

UMENIE MAĽOVANIA

Na modelovanie si vyhraďte hodinu a pol zo svojho dňa, pretože celý proces v sebe zahŕňa aj nechtový dizajn, lakovanie a zdobenie. Dĺžka nechtov je individuálna a záleží len na klientke, akú si zvolí. Dôležité je, aby vyzerali čo najprirodzenejšie. Ich tvar môže byť hranatý, mandľový alebo špicatý. Súčasným trendom sú nechty spilované rovno. Pilníkovať sa však nesmie príliš silno, aby sa nevytvorili červené fľaky a necht nebol precitlivený. Pri výbere farieb a zdobenia sa medze nekladú, hoci jarné módne trendy uprednostňujú tmavé odtiene. „Ešte donedávna zažívala veľký boom francúzska manikúra, ale dnes sa už aplikuje vždy s nejakým vzorom, ornamentom, nálepkou alebo ozdobou. Najnovší nechtový dizajn ponúka aj 3D zdobenie či aqua efekty,“ vysvetľuje dizajnérka. Pri lakovaní sa používajú bezacetónové laky, ktoré nie sú príliš husté. Bordové, červené, čierne so svetlým ornamentom sú vhodné najmä pre odvážnejšie zákazníčky. Pri permanentnom zdobení sa maľba nanáša pod gél, aby vydržala až do najbližšieho dopĺňania. Ak sa však rozhodnete pre dočasné lakovanie, odtiene si môžete striedať aj každý deň. Do popredia sa dostáva i farebná francúzska manikúra, pri ktorej sa špičky lakujú farebným lakom. V lete budú v móde najmä výrazné krikľavé odtiene. Úplnou novinkou je kombinácia viacerých techník. Lakovanie už nie je fádne ako kedysi. Kombinuje sa aj francúzska manikúra s ornamentom, štrasovým kamienkom a farebným práškom.

NÁROČNÁ STAROSTLIVOSŤ?

Pri domácom ošetrení je nutné dodržiavať niekoľko pravidiel. Umelé nechty si nikdy neskracujte samy. Mohli by ste narušiť štruktúru nechtu a gél by začal praskať. Pilníkovanie je však nevyhnutné! „Špeciálna starostlivosť sa nevyžaduje, ale pri odlakovaní treba dbať na to, aby ste používali bezacetónový odlakovač. Nikdy si však neodstraňujte umelé nechty doma. Navštívte manikérku – tá ich šetrne, bez narušenia štruktúry pôvodných nechtov odstráni,“ radí Silvia Morgensteinová. Po odstránení umelých nechtov sa na ošetrenie tých prirodzených používa japonská manikúra, pri ktorej sa nanesie pasta a necht sa vyleští. Nechty tak získajú zdravý a lesklý vzhľad.

     

 

Nové nechty 17€ aj so zdobením

Dolievka 12,50€

Oprava jedného nechtu 1,7€

- nechtový dizajn na každú príležitost: na svadbu, stužkovú, ples, každodenné nosenie - zdobenie flitrami, ozdobnými kamenkami, 3D obrázkami, nálepkami a lakom - možnosť k nahliadnutiu vzorkovníka - ceny sa pohybujú podľa zložitosti zdobenia (1€ - 10€). . .

TOPlist